Genel / lazer epilasyon

ALEXANDRİTE LAZER İLE LAZER EPİLASYON

ALEXANDRİTE LAZER İLE LAZER EPİLASYON

Alexandrite lazerler epilasyon amacıyla en sık uygulanan lazer türüdür. Neredeyse tüm lazer epilasyon merkezlerinde alexandrite lazer cihazları bulunmaktadır. Bu cihazların en çok dikkat çeken ve önemli özellikleri uygulama yöntemlerinin kolay olmasıdır. Hızlı uygulanabilen lazerler olduklarından günlük yapılabilen işlem sayısı fazla, işlem süresi ise oldukça kısadır.

Alexandrite lazerlerin uygulamayı yapan uzmanlar tarafından tercih ediliş sebeplerinden biri de işlem yapıldığında kıllar yandığından, uygulama yapılan alanın tüylerden anında arındırılmasıdır. Bir daha çıkmayacağından emin olunduğundan, tüylerden kurtuluş durumu birçok kişinin ilgisini çekmektedir.

Alexandrite lazer uygulamasında ağrı oldukça azdır. Bu lazer epilasyon cihazlarının birçok kişi tarafından tercih edilişinin en önemli sebeplerinden biri de ağrı hissinin azlığıdır. Lazer epilasyon amacı ile alexandrite lazer sadece açık cilt tiplerinde uygulanabilir. Alexandrite lazerler dalga boylarının kısa olmasından dolayı ciltte derinlere inmez. Bu özellikleri dolayısıyla derinde bulunan kıllara karşı etkileri zayıftır. Alexandrite lazerlerin yüz ve boyun bölgesinde kullanımı da önerilmez. Çünkü bu işlemin yapıldığı alanda bulunan ince ayva tüylerinde artış yaratabilecek olmasıdır. Bu durumda tüyler kıl haline gelecektir ve fazla büyüme gösterirler. Yani epilasyon amacıyla yapılan bu işlem ters etki ile indüksiyon ile sonuçlanır. Vücudumuzda sırt, kol ve yüz kılları diğer kıllara göre daha derinde yerleşirler. Bu nedenle bu bölgelerde alexandrite lazerleri önermiyoruz.  Alexandrite lazerler kılın yapısında bulunan melanin tarafından emilirler. Her atışta milisaniyelik bir süre içinde melanin enerjiyi tutup kıl köküne iletir. Kıl kökünde bu enerji ısıya dönüşür. Kıldaki kök hücreleri fonksiyonlarını yitirir. Böylece kalıcı epilasyon sağlanır.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s