Genel / lazer epilasyon

BAYANLARDA LAZER EPİLASYON

BAYANLARDA LAZER EPİLASYON

                Tüy köklerini tamamen ortadan kaldırmayı hedefleyen bir epilasyon türü olarak lazer epilasyon, görünüşlerine önem veren bayanların, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullandığı yegane yöntem haline gelmiştir. Özellikle mankenlik gibi seçkin mesleklerde uğraşan hanımların tercihi olan lazer epilasyon, günümüzde pek çok kadının vazgeçilmezi haline geldi. Lazer epilasyon, özellikle sıcak yaz aylarında görüntülerine önem veren bayanların belli bir yaştan sonra sık sık başvurduğu bir tedavi haline geldi.

Bu tedaviyi gören bayanların en çok yakındığı şikayetler, lazer epilasyon işleminin yan etkilerinden biri olarak, işlem yapılan bölgede meydana geçici kızarıklardır. Kişinin cilt hassasiyetine göre bir saat ve bir gün arasında değişen bu kızarıklık sürecini uzatmamasını sağlamak yine kendisinin elinde. İşlemin hemen ardından alacağınız ılık bir duş ve bir hafta keselenme gibi temizlik şekillerinden sakınmanız sayesinde kızarıkları tahriş etmemeniz gerekmektedir.

Lazer epilasyon işlemi yaptıran bayanların tedavi sonrası en büyük tedirginliği, tüylerin tekrar uzamasını görmeleridir. Beş ila on beş gün sonra tekrar tüy köklerinin zedelendiği bölgede bir uzama yaşanacaktır ama zamanla bu tüyler dökülecek ve tekrar büyüme gözlemlenmeyecektir.
Lazer epilasyon gören bayanların dikkat etmesi gereken en büyük etken seanslarını kaçırmamak ve tedavi süreci devam ederken kök almak yerine tüy kısaltmalarıdır. Zamanla zedelenen tüy kökleri yeniden iyileşebilir veya koparılan kökler yeniden oluşabilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s