Genel / lazer epilasyon

DİJİTAL SPEKTROFOTOMETRE CİHAZI NE İŞE YARAR?

DİJİTAL SPEKTROFOTOMETRE CİHAZI NE İŞE YARAR?

                Lazer epilasyon, lazer ışınını doğru dozda tüy köklerine göndererek tekrar tüy üretebilecek kök hücreleri zedeleyerek yeni kıl üretimini engelleme amacıyla kullanılır. Lazer epilasyonunda doğru oranda ışın miktarı uygulamak çok önemlidir. Işın miktarı az olursa kökler yeterince zarar görmeyebilir; ışık miktarı fazla olunca ciltte tahriş gözlemlenebilir. Bu lazerin oldukça hassastır. Bu işin ehli, uzman doktorların bile göz ile algılamayacağı bir ayardır.

Lazer epilasyonda dijital spektrofotometre ise, ciltteki melanin, kandaki hemoglobin ve cildin ışığa duyarlılığını ve ışığı yansıtma oranı gibi özellikleri değerlendirerek doğru ışın miktarını, kişinin vücut özelliklerine göre ayarlayan cihazdır. Her lazer epilasyon seansından önce dijital spektrofotometre ile cilt taranır ve o seanstaki hormonal durum ve kandaki farklılıklara göre lazerin dozu yeniden ayarlanır.

Kısaca lazer tedavide dijital spektrofotometre, tedavi esnasında en sağlıklı sonucun alınması için gerekli bir önlem cihazıdır. Bu cihaz göz ile saptanamayan faktörleri bir araya getirerek bir sonuca varır. Böylece cildin her seansta aralığında geçen sürede değişen yapısına göre farklı oranda lazer dozu uygulanmaktadır. Hem sağlıklı sonuç alabilmek hem de maksimum güvence için gerekli olan bu cihaz, tüm lazer epilasyon merkezlerinde bulunmalı ve mutlaka ve mutlaka tedavi görecek kişi tarafından, tedavinin yapılacağı merkezde bu cihazın olup olmadığı soruşturulmalıdır. Tedavi göreceğiniz merkezde dijital spektrofotometre olup olmadığını tedavi için anlaşmadan önce mutlaka kontrol ediniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s