Genel / lazer epilasyon

DIODE LAZER İLE LAZER EPİLASYON

DIODE LAZER İLE LAZER EPİLASYON

                810 nm boyuna sahip lazerler kullanılarak hemen her bölgede, özellikle, yüz, sırt, kol bölgesinde ve kalın kıllarda oldukça etkili bir yöntemdir. Alexandrite lazerlere oranla melanine ile deri içinde alexandrite lazerden daha derine inerler. Fakat daha derine indiği için daha ağrılı bir yöntemdir. Ama daha ince tüy tiplerinde oldukça etkisiz kalabilmektedir.

Kesin sonuç vermesi nedeniyle diode lazer en çok tercih edilen epilasyon yöntemlerinden en önde gelenidir. Tüm artı yönleriyle bütün lazer epilasyon kliniklerinde bulunması önerilen bu cihaz, koyu renk ciltler dâhil olmak üzere pek çok ciltte kesin sonuç verebilmektedir. Diode lazerin hemen her türlü ciltte kullanılabilmesi en büyük avantajlarından biridir.

Bu lazer teknolojisi derinlere etki etmesiyle ünlüyken, derin dokuları etkilemesi ağrıyı arttırır. Bu ağrı abartılacak bir boyutta değildir. Ağrı oluşan bölgeye lokal anestezi uygulanarak uyuşma sağlanır ve tedaviye devam edilir.

Cihazın pulse süresinin uzun olması esmer tenlerde kullanılabilmesini sağlar. Pulse süresi sayesinde kısa tüy köklerinde etkisiz olduğu gözlemlenen diode lazerlerin pulse süresi ayarlanabilir modelleri de üretilmiştir. Bu tip ayarlanabilir lazerler kısa tüylerde de etkili olabilmektedir.

Lazer epilasyon yöntemleri arasında en çok rağbet görenlerden biri olan diode lazer yöntemi, pek çok cilt ve ten renginde etkili olduğu için en çok başarı sağlanan yöntemlerden biridir. Ufak şiddetli ağrılar yapabilmesi bir dezavantaj sayılsa da bunların anestezi yöntemiyle aşılabilmesi bu sorunu ortadan kaldırmaktadır.

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s