Genel / lazer epilasyon

EPİLASYON YÖNTEMLERİ

EPİLASYON YÖNTEMLERİ

                Epilasyon, belli bir bölgedeki tüylenmeyi yok etme işleminin genel adıdır. Bunun için geçici olarak cımbız, ağda, friksiyon, epilatör, traş, tüy dökücü krem gibi çözümlere başvurulur. Bunlar o bölgede bulunan tüyleri yalnızca dökmeyi, koparmayı veya kesmeyi amaçlamaktadır. Tüyler, zaman içinde köklerinden tekrar uzarlar.

Kalıcı çözümler ise daha modern ve teknolojiye dayalıdır: lazer epilasyon, ışıklı epilasyon, kombine epilasyon yöntemleri ve iğneli epilasyon. Bunlar, geçici çözümler gibi tüylerin köklerinden tekrar uzamasına izin vermez. Bu işlemlerde amaç, seanslar halinde ve vücut ve cilde zarar vermeden, kök ve kök hücrelerini yok etmektir.

 

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon, kök hücrelerine lazer ışınlılarıyla zarar vererek zamanla tedavi uygulanan bölgedeki tüm kök hücrelerin yok edilmesini hedefler.

 

Foto(Işık) epilasyon

Foto epilasyon lazer epilasyonla oldukça benzerlik taşır ama eski bir teknolojidir ve yoğunlaştırılmış ışıktan elde edilir. Çeşitli ciltlerde hala kullanılan bu yöntem, profesyonel ellerde kullanmıyorsa çeşitli yan etkiler gösterebilir.

 

Kombine epilasyon yöntemleri

 

Yeni bir yöntem olup, vakum ile yoğunlaştırılmış ışığın beraber kullanılmasıdır. Başka sistemlere ön ayak olabilecek yeni bir teknolojidir ve başarı oranı oldukça yüksek, ağrısız bir işlemdir.

 

İğneli epilasyon

En eski ve tarihi yüz yıla kadar dayanan bir epilasyon yöntemidir. Bir iğne aracılığıyla tüy köklerine elektrik akımı verilir. Ağrılı olması ve iz bırakabilmesi yüzünden artık pek tercih

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s