Genel / lazer epilasyon

EPİLASYON

EPİLASYON

                Epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerin çeşitli yöntemlerle köklerinden arındırma işlemine verilen genel isimdir. Bu işlem, vücudunuzun belli bir bölümünü tüylerden tamamen arındırmak amacıyla kullanılır ve genelde sporculuk, mankenlik gibi vücudunuzun ön planda olduğu meslekte çalışan kimseler tarafından kabul görür.

Günümüzde pek çok kişi, vücudunun dışarında nasıl göründüğüne çok önem vermektedir. Özellikle yazlık bölgelerde mayo ve bikini kullanan kimseler, vücudundaki tüylerden rahatsızlık duyanlar için birebir çözüm epilasyon tedavisidir.
Epilasyon Nedir?

Epilasyon, vücudunuzun belli bir bölgesindeki tüy köklerini yok etmek için kullanılan yönteme verilen addır. Bu tedavi uygulanırken köklerin tamamen yok edilmesi esas amaçtır. Kısaca, ağda, iplik ile alma, friksiyon, epilatör ile alma gibi geçici yöntemlerden farklı olarak sorunun temeline inilir ve sorunun tamamen yok edilmesi hedeflenir.

Epilasyon esnasında, tedavinin uygulandığı bölgedeki kökler tahrip edilir ve kökler tamamen yok edilir. Lazer epilasyonu tedavisinde ise aktif kökler yok edilirken, pasif olan ve beyaz tüy olarak adlandırdığımız kök türleri aktif hale gelerek uzamaya başlayabilir. Bu da lazer epilasyonun diğer bir özelliğidir; o bölgedeki köklerin uzamış olması seans sayısını arttırır.

Lazer epilasyon nerelerde uygulanır?

Lazer epilasyon, en çok tercih edilen; hızlı ve kesin sonuç sağlayan bir epilasyon tipidir. Göz ve göz kapaklarına vereceği zararı önlemek için gözlere takılan bir koruma gözlüğü aracılığıyla, gözaltları hariç, vücudunuzun tüm bölgelerinde uygulanabilir.

 

Erkekler epilasyon tedavisi görebilir mi?

Epilasyon tedavisinde erkek, kadın ayrımı yoktur. Bazı cilt ve sağlık problemlerini taşımıyorsa her türlü kişi bu tedaviyi görebilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s